חדשות

המרכז הרפואי-שיקומי "רעות" בתל אביב הוכר להתמחות-על במינהל רפואי

בית החולים מסר, כי הוא הראשון מבין בתי החולים השיקומיים והגריאטריים הזוכה להכרה זו; הכרת משרד הבריאות ניתנה לאחר המלצה בעניין של המועצה המדעית של הר"י

ד"ר דב אלבוקרק. "אני מסיים את תפקידי בסיפוק רב". צילום: גיל דור

המרכז הרפואי שיקומי "רעות" בתל אביב הודיע בסוף השבוע כי זכה בהכרת משרד הבריאות לשם התמחות-על במינהל רפואי. לדברי המרכז, ההכרה אושרה בהמשך להמלצתה של המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית (הר"י) והיא הכרה מלאה.

בעקבות קבלת האישור הודיע המרכז כי הראשון מבין כלל בתי החולים השיקומיים והגריאטריים בישראל הזוכה להכרה זו.

ההמלצה על הענקת האישור, מסר בית החולים, ניתנה לאחר שהמרכז הרפואי עמד בכל הקריטריונים המחמירים לבחינת התאמתו להכשרת מתמחים במינהל רפואי.

"מדובר בהתקדמות אקדמית נוספת ומשמעותית, המצטרפת לסינוף המלא שלנו לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב"

בראש המחלקה להתמחות-על עומד ד"ר דב אלבוקרק, מנהל "רעות". כסגן המחלקה להתמחות-על משמש ד"ר דוד דביר, שהוא גם סגן מנהל "רעות".
רופאים מומחים בעלי תואר שני במינהל מערכות בריאות זכאים להגיש את מועמדותם להתמחות-על לאחר שיעמדו בקריטריונים שקבעה המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית. תקופת ההתמחות אורכת שנתיים ובמהלכה נדרשים המתמחים לעמוד במבחנים.

התמחות-על במינהל רפואי היא תנאי הכרחי כיום לאיוש תפקידים בכירים במערכת הבריאות הציבורית בישראל, ובהם מנהל בית חולים כללי וסגן מנהל בית חולים כללי.

בית החולים מסר, כי רופאים שיבחרו להתמחות במרכז הרפואי שיקומי "רעות", "ייחשפו בו לכלל עבודת ההנהלה ויהיו שותפים לאתגרים שעמם היא מתמודדת על שלל היבטיה המגוונים, כמו: קידום איכות, בטיחות הטיפול וחווית המטופל, קידום ופיתוח הסגל הרפואי והתרבות הארגונית, עמידה באתגרים הכלכליים וביסוס האיתנות הכלכלית, פיתוח יחסי הגומלין ומיזמים עם קופות החולים ומבטחים נוספים, יזמות רפואית ופיתוח שירותים חדשים, קידום הפעילות המחקרית והאקדמית, פיתוח תשתיות המרכז הרפואי ועוד".

ד"ר דב אלבוקרק מסר, כי "בית החולים נכנס למועדון יוקרתי בו היו חברים עד היום מספר מועט של בתי חולים כלליים. מדובר בהתקדמות אקדמית נוספת ומשמעותית, המצטרפת לסינוף המלא שלנו לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. אנו שמחים לקחת חלק בפיתוח העתודה הניהולית של מערכת הבריאות בישראל".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי-שיקומי "רעות",  מינהל רפואי,  הכשרה,  התמחות על,  ניהול רפואי,  ד"ר דב אלבוקרק
תגובות
אנונימי/ת
02.05.2016, 23:02

אין.. אין יותר צוות זוטר ! כוווווווולם ינהלו במדינה הזו!!
עתודות.. מועדון יוקרה.. והתמחות על!! מכבסת מילים חסרת טעם!
מרוב המנהלים לא רואים את החולים!!!