חדשות

השר ארדן: "הלוואי שהייתה לי אפשרות להציב שוטר בכל מרכז רפואי"

השר לביטחון פנים הודיע על הרחבת הפיילוט הכולל הצבת שוטרים בבתי חולים בארץ, אולם לא התחייב להציב שוטרים בכל בתי החולים; שר הבריאות ליצמן: "אין למדינה אפשרות להציב מאבטחים בכל מחלקה בכל בית חולים. ההרתעה צריכה להיות בענישה"

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן (צילום: אורי לנץ / פלאש 90)

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע אתמול (ג') כי יוסיף שוטרים לבתי החולים וירחב את הפיילוט בנושא הזה. במקביל, הוא קרא להוספת סמכויות למאבטחים שמוצבים במוסדות הבריאות השונים. השר ארדן הודיע על הצעד בעת השקת השדולה בכנסת למאבק באלימות במערכת הבריאות הציבורית.

"תופעות האלימות בכלל ונגד עובדי ציבור בפרט הן חמורות ביותר", אמר השר ארדן. "צריך לזכור לא לשים את האצבע רק בנקודה אחת בשרשרת האכיפה והענישה. הנושא נמצא בסדר עדיפויות גבוה שלי ושל המשרד לביטחון פנים. קיימנו פיילוט במסגרתו הוצבו שוטרים בשישה בתי חולים. התוצאה: תחושת הביטחון האישי של הצוות הרפואי עלתה. לכן החלטתי להרחיב את הפיילוט. הלוואי שהייתה לי אפשרות להציב שוטר בכל מרכז רפואי".

שלשום אירעה תקרית קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה, בה הותקפו מאבטחים בפתח חניון המבקרים. ארבעה גברים בשנות ה-20 לחייהם תועדו כשהם מכים מאבטחים לאחר ויכוח על התשלום עבור החניה.

בדיון בהשקת השדולה בכנסת למניעת האלימות נגד צוותים רפואיים סיפר שר הבריאות יעקב ליצמן, שהמאבטחים שהותקפו "קיבלו איומים מגורמים שדרשו מהם לחזור בהם מתלונתם במשטרה". עם זאת אמר השר: "אין למדינה אפשרות להציב מאבטחים בכל מחלקה בכל בית חולים. ההרתעה צריכה להיות בענישה ובהתייחסות לאלימות מילולית כמו לאלימות פיזית".

נושאים קשורים:  חדשות,  השר לביטחון פנים גלעד ארדן,  שר הבריאות יעקב ליצמן,  שוטרים,  אבטחה,  תחושת ביטחון,  אלימות,  צוות רפואי
תגובות
אנונימי/ת
15.11.2017, 08:01

יש תקציב להקיף כל שר בממשלה בעשרות מאבטחים, הרי הם חשובים יותר מהרופאים בחדרי המיון

אני חוזר ומתריע -האשם הינו ב"חטא הקדמון".........(קראו את הבלוג שלי)
חברי הכנסת וחברי העמותות - הרימו קולכם והפנו את האצבע המאשימה כנגד קברניטי המדיניות הכושלת בניהול מע' הבריאות הציבורית -מ. אוצר+.מ. בריאות.
התחברו בקולכם אל קולותיהם של הר'י, מבקר המדינה ונגידת בנק ישראל המתריעים מזה שנים על התנאים הבלתי אנושיים אותם חווים המטופלים הרבים בהגיעם למוסדות האבחון / הטיפול הרפואיים.
רק עם התנעת שיקום מע' הבריאות הציבורית ,תגווע בהדרגה האלימות הגואה כיום כנגד צוותי הרפואה המותשים לעייפה..
פרופ' תיאו דב גולן.

אנונימי/ת
15.11.2017, 22:30

שכר יומי של מאבטח הוא כמו עלות של שתי בדיקות CT נוספות. רופאים לא מאוימים ירשמו פחות הפניות לבדיקות CT מיותרות. והרי לכם מאבטחים באפס עלות.