קורונה בישראל

משרד הבריאות מגייס ציוד ועובדים גם מבתי החולים הפרטיים

בבתי החולים ובמכונים הפרטיים יופסקו כל הטיפולים האלקטיביים | התבקשו להעביר דו"ח מפורט על מלאי הציוד לחולים מונשמים ועל מצבת העובדים שיגויסו למאבק בקורונה

בית החולים אסותא ברמת החייל, תל אביב. צילום: דוברות בית החולים

משרד הבריאות הורה אמש (ה') גם לבתי החולים הפרטיים להיערך בתוך יומיים להפסקת כל הניתוחים והטיפולים האלקטיביים. המוסדות הללו נתבקשו להעביר למשרד דו"ח מפורט על מלאי הציוד לחולים מונשמים שמצוי אצלם, לרבות מכונות הנשמה ופריטים אחרים.

ההודעה נשלחה לרשת "אסותא", ל"מדיקל סנטר" בהרצליה, ל"אלישע" בחיפה ולעוד כ-20 מרפאות ומכונים פרטיים שבהם מבוצעות פרוצדורות כירורגיות שונות.

על הפנייה חתומה ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות. היא ציינה שמערכת הבריאות מתארגנת לאפשרות שעד 10,000 חולי קורונה קשים יזדקקו להנשמה ולמבצע מגויסים כל המוסדות.

מנהלי בתי החולים הפרטיים נתבקשו בהודעה מראש של יומיים להפסיק את כל הפעילות המתוכננת. יוקמו בהם ועדות חריגים שיאשרו ביצוע פעולות דחופות בלבד. ד"ר עזרא גם ביקשה לקבל נתונים לגבי כל הרופאים, האחיות ועובדים אחרים בכל בית חולים פרטי שאינם עובדים במסגרת הציבורית כדי שגם הם יירתמו לסייע בהתמודדות עם מגיפת הקורונה.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  משרד הבריאות,  בתי חולים פרטיים,  אסותא,  מדיקל סנטר,  ציוד רפואי,  מכונות הנשמה,  קורונה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
26.04.2020, 20:06

למה המייל נשלח רק עכשיו כעבור חודש מכתבה...