חדשות

המל"ג אישרה לראשונה לימודי תואר ראשון בטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה

האישור ניתן למכון הטכנולוגי בחולון HIT והתכנית תיושם כבר בשנת הלימודים האקדמית הקרובה

המכון הטכנולוגי חולון HIT. צילום: Muhandes/ ויקימדיה

המועצה להשכלה גבוהה אישרה מסלול חדש ללימודים לתואר ראשון: טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה. האישור ניתן למכון הטכנולוגי בחולון (HIT). המטרה: חלק מבוגרי מסלול זה ישתלב בתעשיות ביו-מד ואינפו-מד כאנליסטים של מידע רפואי, אולם אחרים יוכלו להמשיך בלימודי רפואה במסלול ארבע-שנתי.

התכנית תיושם כבר בשנת הלימודים האקדמית הקרובה. במחזור הראשון אמורים ללמוד 60 סטודנטים. עם זאת יש כוונה שמספר הסטודנטים יגדל בשנים הבאות והם יוכשרו במערכות רפואיות חכמות, רפואה מרחוק, ניתוח נתוני ביג-דאטה ופיתוח טכנולוגיות רפואיות.

מסלול הלימודים החדש הוא במסגרת תכנית לאומית שאישרה הממשלה לפיתוח תחומי הבריאות הדיגיטלית. המדינה התחייבה להשקיע בכך מיליארד שקל.

ראש תחום המחקר, החדשנות והבינלאומיות ב-HIT, ד"ר רפאל ברכאן, יזם את התכנית. לדבריו, היא ראשונה מסוגה בעולם. ל"כלכליסט" אמר ד"ר ברכאן: "הצורך בהכשרת אנליסטים רפואיים ורופאים בעלי ידע בטכנולוגיות דיגיטליות  מתחייב נוכח ההתפתחויות המואצות שעובר עולם הרפואה. בישראל פועלות כיום מאות חברות טכנולוגיה בתחום זה. מדי שנה עולה מספרן. בעקבות משבר הקורונה, יש לצפות שהמגמה תתעצם".

נושאים קשורים:  מל"ג,  המכון הטכנולוגי חולון,  חדשות,  תואר ראשון בטכנולוגיות בריאות,  רפואה דיגיטלית
תגובות
10.06.2020, 21:28

עוד דרך להוציא כסף מסטודנטים על עוד תואר מיותר שלא תהיה בו עבודה. מה השוני מביואנפורמטיקה או הנדסה ביו רפואית מלבד הטייטל?

אנונימי/ת
10.06.2020, 21:36

כל כך צודקת . מי שיירשם לא יודע שיש עוד מסלולים

אנונימי/ת
11.06.2020, 13:06

באקדמיה כמו בממשלה - ככל שהשם של התואר (או המשרד) ארוך יותר, כך חשיבותו קטנה.

אנונימי/ת
25.09.2020, 12:34

חולק על דעתך. כפרופ' אמריטוס במדעי הרפואה, קראתי בעיון את התכנית ואת הערות מל"ג ובתי החולים השותפים לתכנית (איכילוב, רבין, שיבא, הדסה ורמב"ם). ישנם הבדלים ברורים ומובהקים בין תכנית זו לתכניות של הנדסה רפואית וביו רפואית. המידע בכתבה חלקי וחסר, וחבל להסיק על בסיסו מסקנות נמהרות.