חדשות

אושפזה בכפייה כי לא הצליחה להגיע לטיפול פסיכיאטרי בקהילה

שופט המחוזי הורה לשחרר אישה בת 77 שלא הגיעה לטיפול בשל קשיי הליכה וקרא להרחיב את מערך ביקורי הבית הפסיכיאטריים

מחלקה פסיכיאטרית. אילוסטרציה

חולת סכיזופרניה בת 77, המתגוררת בדיור מוגן במרכז הארץ, לא הצליחה להגיע לטיפול פסיכיאטרי במרפאה בשל קשיי הליכה והיעדר אמצעי ניידות ואושפזה בכפייה במחלקה פסיכיאטרית. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ציון קאפח הורה לשחררה מאשפוז בתום שבוע.

בדיווח של עידו אפרתי הבוקר (ג') ב"הארץ" נמסר כי בפסק הדין קרא השופט לבחון הרחבה של מערך ביקורי הבית הפסיכיאטריים עבור אנשים הסובלים מבעיות נגישות. "עבור חולה 'רגיל' שמפאת מצבו איננו יכול להגיע למרפאה קיים מנגנון של ביקורי בית, אבל אין כך לגבי מתמודדים עם מחלות נפש", כתב השופט.

השבוע מצוין בישראל יום בריאות הנפש הבינלאומי הנועד להעלות את הנושא למודעות הציבורית. היום (ג') בוועדת הבריאות של הכנסת אמור שר הבריאות ניצן הורוביץ להציג את תכנית המשרד לטיפול בנושאים הקשורים בבריאות הנפש. מסגרת זו סובלת מהזנחה רבת שנים הן בתשתיות הטיפול שעודן רעועות במיוחד והן מזמני המתנה לא סבירים לקבלת טיפול כאשר תנאי האשפוז ירודים. בדיווח נמסר כי לפי משרד הבריאות, ב-2020 נרשמו 21,288 אשפוזים במחלקות פסיכיאטריות, מתוכם כשליש (7,071) היו בכפייה, רובם בהוראת פסיכיאטר מחוזי והשאר בצו בית משפט.

נושאים קשורים:  אשפוז בכפייה,  אשפוז פסיכיאטרי,  פסק דין,  חדשות
תגובות