חדשות

סכסוך בין נוירוכירוגים ב"הדסה" הוביל לצמצום בצנתורי המוח

הנהלת בית החולים הדסה עין כרם צמצמה בפעילות האלקטיבית של יחידת צנתורי המוח בעקבות אווירה עכורה ובעיות תקשורת בין שני הרופאים הבכירים פרופ' יגאל שושן ופרופ' חוסה כהן

פרופ' יגאל שושן, מנהל מחלקת נוירוכירורגיה ב"הדסה עין כרם". צילום: דוברות בית החולים

חרף מאמצי ההנהלה לגשר ביניהם, אווירה עכורה שנוצרה בין שני רופאים בכירים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים הביאה להחלטה לצמצם לפי שעה את פעילות יחידת צנתורי המוח, למעט ביצוע פעולות מצילות חיים, לרבות של מטופלים שהופנו ל"הדסה" מבתי חולים אחרים. כך מסרה אמש (א') דוברת "הדסה", שדחתה את הגדרת מערכת היחסים שהתהוותה בין שני הבכירים כ"חרם" של האחד על ידי עמיתו או "נידוי". על הפרשה דיווח הבוקר (ב') רן רזניק ב"ישראל היום".

לפי הדיווח, יחסי העבודה שהתערערו וה"קצר בתקשורת" התהוו בין מנהל המחלקה הנוירוכירורגית פרופ' יגאל שושן לבין מצנתר המוח פרופ' חוסה כהן. כהן ניתח את ראש הממשלה המנוח אריאל שרון ב-2006 כאשר לקה באירוע מוחי קשה ועובד ב"הדסה" 21 שנה.

פרופ' שושן, לפי הדיווח, אסר על פרופ' כהן לצנתר ולאשפז במחלקה מצונתרים אלקטיביים לא דחופים, שהם מרבית מטופליו, והנחה את רופאי המחלקה שלא לטפל בהם. בעקבות זאת, חלק מכ-500 ממטופליו הופנו ל"שערי צדק". הכנסות "הדסה" מטיפולים אלה מגיעות לכ-54 מיליון שקל בשנה, כמחצית מכלל ההכנסות של המחלקה הנוירוכירורגית מהפרוצדורות האלקטיביות שלה.

לפי הדיווח פרופ' שושן, בעקבות מערכת היחסים העכורה, גם ביטל את כל הכוננויות ביחידה לצנתורי המוח וגם הוציא את פרופ' כהן מקבוצת הוואטסאפ המחלקתית.

בעקבות זאת הגיש פרופ' כהן מכתב תלונה למנהל "הדסה עין כרם", פרופ' יורם וייס, באמצעות עוה"ד גלעד זבידה ולירון בק. תלונה גם הועברה ליו"ר דירקטוריון "הדסה", דליה איציק. פרופ' כהן הטיח ביקורת בחלק מהמתמחים במחלקה על אופן עבודתם ולטענתו הביקורת שלו לא נבדקה בהנהלה. לעובדים אחרים במחלקה יש טענות על התנהגותו, הכוללת אף התעמרות בכמה מהם.

נושאים קשורים:  פרופ' יגאל שושן,  פרופ' חוסה כהן,  צנתורי מוח,  חדשות,  הדסה עין כרם
תגובות
אנונימי/ת
23.05.2022, 19:28

לא מבין מה ולמה אבל מביש ומחריד. דרך אגב הטיפול בראש הממשלה שרון היה כישלון בסופו של דבר, אז צריך להפסיק להזכיר לנו את זה כל פעם.

23.05.2022, 22:00

primum non nocere...זה הדיבר הראשון ברפואה... בהדסה שכחו את זה? איני יודע מי צודק בריב התרנגולים הזה אך כן ברור לי מי הנפגעים : החולים...