חדשות

אושרה החמרת הענישה על תקיפת אנשי צוות רפואי

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעתו של שר המשפטים גדעון סער לפיה על תקיפת צוותי רפואה יוטל עונש של עד חמש שנות מאסר והיא תסווג כעבירה מסוג פשע

צילום מתוך מפגן מחאה של הרופאים המתמחים נגד אלימות. .צילום: ארגון מרשם

ועדת השרים לחקיקה אישרה אתמול (א') את הצעתו של סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער להחמרת הדין ביחס לתופעת האלימות כלפי הצוותים הרפואיים.

לפי התיקון, על תקיפת צוותי רפואה תוך כדי מתן טיפול רפואי יוטל עונש של עד חמש שנות מאסר והיא תסווג כעבירה מסוג פשע. כיום ניתן להטיל על תקיפה שכזו עונש של עד שלוש שנות מאסר. התיקון יחול על כל ״מטפל" ויכלול גם חובשים ופראמדיקים של ארגוני עזרה ראשונה כמו מד"א ואיחוד הצלה.

כיום, מוטל עונש של חמש שנות מאסר על תקיפת צוותי רפואה רק אם התקיפה נעשתה תוך כדי פעולת חירום (הצלת חיים וכדומה) ורק אם כוונה נגד צוותים רפואיים מסוימים. התיקון המוצע מחיל את העונש המחמיר על תקיפות שנעשו במהלך כל טיפול רפואי שהוא ואם כוונו נגד סוגים שונים של מטפלים.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, בירך על החלטת ועדת השרים לענייני חקיקה להחמיר את הענישה כלפי תקיפת צוותים רפואיים. "כעת", אמר, "יש לקוות שכל הגורמים בכנסת יתעלו מעל השיקולים הפוליטיים ויעשו את המעשה הנכון, שכן מיגור האלימות במערכת הבריאות הוא צו השעה".

נושאים קשורים:  אלימות,  אלימות נגד צוות רפואי,  גדעון סער,  חדשות,  ענישה,  פרופ' ציון חגי
תגובות

ענישה זה כלי חלש ברפורמה חברתית. יש צורך בגיבוי אבטחה טוב יותר לרופאים ושיפור בתקינה