חדשות

"התרופה לקורונה שפיתחתי זכתה ליחס מזלזל"

מנכ"ל חברת ביוטכנולוגיה ישראלית, מפתחת תרופה נגד קורונה המבוססת על סידן קרבונט אמורפי, טוען בראיון ל"ישראל היום": "בעולם מתעניינים בתרופה, אבל בארץ מתעלמים ממנה במופגן"

תרופה לקורונה. אילוסטרציה

יוסי בן, מנכ"ל חברת הביוטכנולוגיה "אמורפיקל", מפתחת "אמור 18", תרופה נגד קורונה המבוססת על סידן קרבונט אמורפי, טוען בראיון לישראל היום, כי בעוד בעולם מתעניינים בתרופה שפיתח, בישראל מרבית אנשי הרפואה מתעלמים ממנה במופגן.

בכתבתם של טל אריאל יקיר וערן נבון, צוין כי "לפני שלושה חודשים, כשהמדינה התמודדה עם גל האומיקרון, סיים בן בהצלחה שלב שני בניסוי קליני של התרופה לקורונה. 43 חולים קשה שקיבלו את סידן הקרבונט האמורפי שהוא מייצר החלימו בתוך פחות משבוע ושוחררו ממחלקות הקורונה". ניסוי נוסף, שהתקיים בחללית שבה שהה גם איתן סטיבה, הראה כי תאי עצם ושריר של אדם בוגר שקיבלו את התרופה גדלו באופן מרשים, למרות חוסר הכבידה והקרינה הקוסמית.

"בסביבתו של שר הבריאות ניצן הורוביץ התעלמו מפניותיי", סיפר בן ל"ישראל היום". לדבריו, כשהציג בפני ח"כ עידית סילמן, אז יו"ר ועדת הבריאות בכנסת, את תוצאות הניסוי וביקש לארגן דיון לאישור התרופה בחירום, "כי ניתן להציל בעזרתה חולים רבים", ענתה לו סילמן, "מה אתה מתאמץ כאן? קח את התרופה שלך לחו"ל ותעשה הרבה כסף". לדבריו, "החולים בישראל חשובים לי יותר מכסף. יכולתי להציל לפחות 7,000 מתים". גם אחרי מנהלי בתי חולים חיזר בן כדי שישתמשו בתרופת הסידן קרבונט שלו, אך זכה מהם, לדבריו, ליחס מתנשא ומזלזל - "מי שכבר התייחס, שאל כמה אני מוכן לשלם להם".

על פי הדיווח, בבתי החולים זיו, אסף הרופא וקפלן נענו לבקשה, 60 חולים קשה השתתפו בשלב השני של המחקר, ורק מחציתם קיבלו את התרופה, כתוספת לאלו הניתנות היום. השאר קיבלו פלצבו יחד עם התרופות הרגילות. "התוצאות", צוין, "היו חד משמעיות: בעוד כל החולים שקיבלו את תרופת המחקר של 'אמורפיקל' החלימו, בקבוצה השנייה החמיר מצבם של שבעה חולים ושלושה מהם נפטרו".

נושאים קשורים:  תרופה לקורונה,  חדשות,  פיתוח ישראלי,  יוסי בן,  "ישראל היום",  19-COVID,  אמורפיקל
תגובות
אנונימי/ת
24.06.2022, 09:29

ברור שהכל כסף. משרד הבריאות פועל בתת רמה מכל הבחינות. כעת באמת צריך שינוי גלובלי במדינה

אנונימי/ת
24.06.2022, 09:37

במדינת ישראל שהיא מדינה בולשביקית בין האחרונות בעולם. שליטת
ה DEEP STATE בכל מקום מונעת קידמה, רווחה שוויון וחמלה. פרגון היא מילה שלא נמצאת בשימוש שכיח. "למה, מי אתה/את ? " נמצאת בשגרה בפי כל, לפחות בחשיבה. אין נביא בעירו - מושג ידוע בקרב העם היהודי שנים רבות. אם את/ה לא מקושר/ת לעטיני השלטון והממסד אין לך סיכוי. חבל.....

אנונימי/ת
24.06.2022, 10:42

אין שום הוכחה מדעית אמיתית שהחומר הזה עובד. לתאר אותו כ"תרופה" זאת עבירה - זה תוסף מזון. נא בדקו במאגר התרופות הרשמי.

אנונימי/ת
24.06.2022, 12:22

לא קראת : מחקר RCT טוב, עם תוצאות מובהקות, שזרוע הפלציבו שלו הופסקה.
מכאן צריך היה להמשיך. גם תוסף מזון יכול להפוך לתרופה.
מזל שיש לך מקלדת

אנונימי/ת
24.06.2022, 11:35

תוספי מזון וצמחים הם אבי התרופות. הגוף
מגיב הכי טוב לחומרים שהוא מכיר. בגלל שאי אפשר לרשום פטנט זה לא עובד?

אנונימי/ת
24.06.2022, 14:29

יוסי בן הוא שרלטן אמן, Quack, מוכר אשליות (ביוקר). את הסרטן האמורפי שלו הוא מקדם כתרופה לכל דבר, לרבות כתרופה לסרטן, תוך שימוש בצרוף של סיפורים אנקדוטליים ואיצטלה כאילו מדעית. והוא די מצליח, כנראה.

אנונימי/ת
24.06.2022, 15:20

מסכימה לחלוטין. ביקרתי בחברה של יוסי בן כשקרוב שלי חלה בסרטן גרורתי כי הציעו את הטיפול בסידן אמורפי. ביקשתי לשמוע את הבסיס המדעי שהיה על תאים בעיקר. בסוף נתנו לקרוא שני מכתבים על שני חולים גרורתיים ״שהרגישו יותר טוב״ עם אינהלציות של הסידן האמורפי. השתתפתי בהרבה ניסויים קלינים בחיי במקצועיים ול התרשמתי משום מחקר קליני רציני עם התכשיר. יוסי ביטל את דברי בזלזול מוחלט.
כדאי לבדוק היטב את פרוטוקול המחקר שבוצע ולבדוק אם היתה רנדומיזציה אמיתית והאם נתוני החולים היו דומים לפני שמסיקים מסקנות נמהרות.
הקרוב שלי שניסה את הסידן האמורפי הרגיש גרוע יותר תוך מספר ימים וזה הופסק אז לשיטתו של יוסי בן, מסקנתי היא שהסידן האמורפי מזיק לחולי סרטן….