חדשות

המתמחים באולטימטום לרוה"מ: קיצור תורנויות עוד החודש או התפטרות המונית

"הממשלה גזרה גזר דין מוות על קיצור התורנויות, אבל אנחנו נלך עד הסוף", הזהיר ארגון המתמחים מרשם | איימו כי ינקטו גם בפעולות מחאה בבתי החולים ומחוץ להם

מחאת המתמחים. במרכז, יו"ר ארגון מרשם, ד"ר ריי ביטון. "הממשלה ממשיכה העסקה פוגענית ומסוכנת בתנאים של עבדות". צילום: אלעד גוטמן

ארגון הרופאות והרופאים המתמחים מרשם"הזהיר היום (ב'), כי אם עד לתאריך 25 באוגוסט לא ישנה ראש הממשלה יאיר לפיד את החלטתו להתחיל את תהליך קיצור התורנויות רק בספטמבר הבא, "אנחנו נוציא לפועל התפטרות המונית של מאות ואלפי מתמחים מכל בתי החולים בארץ". הדברים נאמרו על ידי יו"ר הארגון, ד"ר ריי ביטון, במסיבת עיתונאים שקיים הארגון בבית החולים אסותא באשדוד.

במקביל הזהיר הארגון: "ננקוט בימים הקרובים בפעולות מחאה נרחבות בתוך בתי החולים ומחוצה להם. אנחנו אמנם עייפים ומותשים מהמאבק ומהתנהלות הכללית של כל הגורמים הפוליטיים והמקצועיים, אבל אנחנו נחושים לשים סוף לתורנויות הבלתי אנושיות של 26 שעות ואנחנו נלך עד הסוף!".

אתמול דחתה הממשלה את קיצור תורנויות המתמחים לספטמבר 2023. בהודעה שהגישה שרת הכלכלה אורנה ברביבאי לבית המשפט, נכתב כי הקיצור במתכונת של תורנויות של 18 שעות ייכנס לתוקף שנה וחצי לאחר התאריך המקורי שבו היה אמור להתחיל - אפריל 2022.

ד"ר ביטון הוסיפה ואמרה כי גם אם יקרה הנס וקיצור התורנויות ייצא לפועל בספטמבר 2023, הוא יחול רק על 3% מהמתמחים, משום שהממשלה ביטלה את ההתחייבות המופיעה בדו"ח מנדלוביץ, להחיל את קיצור התורנויות גם במרכז.

ד"ר ביטון תקפה בחריפות את "משולש ההתנגדות לקיצור התורנויות", הכולל, לדבריה, את האוצר, ההסתדרות הרפואית וקופת חולים כללית. היא לא חסכה שבטה גם מהממשלה ואמרה כי "הבחירות משמשות תירוץ עלוב לחוסר משילות. הממשלה הזו נכשלה מקצועית וערכית, גם כי לא עמדה בשום התחייבות ובשום הסכם איתנו וגם כי היא ממשיכה העסקה פוגענית ומסוכנת בתנאים של עבדות. במקום לקחת אחריות, היא מסתתרת מאחורי תירוץ הבחירות. אתמול, ממשלת ישראל גזרה גזר דין מוות על קיצור התורנויות", סיכמה ד"ר ביטון.

נושאים קשורים:  ד"ר ריי ביטון,  קיצור תורנויות,  מאבק המתמחים,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
01.08.2022, 20:38

בבקשה. לכו על זה