חדשות

אלפי תרופות מזויפות ומכונות לייצור תרופות נתפסו במפעל פיראטי

משרד הבריאות ומשטרת ישראל פשטו אתמול על מפעל באשדוד, שעל פי החשד ייצר תרופות מזויפות לאין אונות, סטרואידים אנאבוליים ואלכוהול | במקום נמצאו מכונות לייצור תרופות ולמילוי אריזות

תרופות ואריזות שנתפסו בפשיטה על המפעל באשדוד. צילום: דוברות משרד הבריאות

בפעילות משותפת של האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות ויחידת הונאה תל אביב במשטרת ישראל ובסיוע תחנת אשדוד, נערכה אתמול (ג') פשיטה על מפעל פיראטי באשדוד, שעל פי החשד ייצר תרופות מזויפות לאין אונות, סטרואידים אנאבוליים ואלכוהול מזויף. במקום נמצאו מספר מכונות לייצור תרופות, לרבות מכונה למילוי אריזות תרופות, וכן נתפסו אריזות ריקות רבות. בסיום הפשיטה הובא חשוד לחקירה בתחנת משטרת אשדוד.

במפעל נתפסו מאות כדורים מזויפים לאין אונות מסוג קמגרה גולד (Kamagra gold) וכן כדורים מזויפים לאין אונות בשם סנפורס 100 ו-150 (Cenforce 100 ,150). כמו כן, נמצאו במקום אמפולות ריקות שעל פי החשד מיועדות למילוי סטרואידים אנאבוליים, המשמשים באופן לא חוקי להגדלת מסת השריר עם הכיתוב tren depot 100,200,250 מ"ג, וכן נמצאו שרוולי פקקים עם הכיתוב "grey goose vodka" ובקבוקים ריקים של אותו המותג, דבר המעלה חשד שיוצר במקום אלכוהול מזויף.

סך הכל נתפסו אלפי תרופות מזויפות לאין אונות, כאשר חלקן יוצרו במפעל וחלקן הוברחו באופן לא חוקי.

בנוסף, על פי החשד, יוצר במקום ג'ל קמגרה (Kamagra Gel) לאין אונות, האסור לשיווק או שימוש בישראל. מדובר בג'ל שעל פי בדיקות העבר הכיל את החומר הפעיל סילדנפיל שנמצא בתרופה ויאגרה, המשמשת לאין אונות.

ד"ר רוני ברקוביץ', מנהל אגף האכיפה והפיקוח במשרד הבריאות, מסר: "משרד הבריאות פועל יחד עם גורמי האכיפה כנגד הפצה ושיווק של תרופות ותכשירים לא מורשים ומזויפים. מאחר שתרופות שאינן משווקות במסלולי השיווק המאושרים או תרופות מזויפות עלולות לסכן את בריאות הציבור, לגרום לתחלואה ואף למוות, יש להיזהר ולא לרכוש תרופות במקומות או באתרים לא מוכרים".

נושאים קשורים:  תרופות מזויפות,  משטרת ישראל,  קמגרה גולד,  אין אונות,  ד"ר רוני ברקוביץ',  זיוף תרופות,  חדשות
תגובות